Версія для друку 15 лютого 2011

ІКТ – галузь, яка здатна підняти Україну та вивести її до числа передових держав

ІКТ – галузь, яка здатна підняти Україну та вивести її до числа передових держав
14 лютого Прем’єр-міністр України Микола Азаров відвідав корпорації Інком та Датагруп, які є національними лідерами у сфері ІКТ. У заході взяли участь голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко, представники корпорацій Інком та Датагруп, керівники громадських ІТ-об’єднань.
Прем’єр-міністр ознайомився з роботою Центру Інновацій, де знаходиться найбільша в Україні лабораторно-технічна база, яка складається з програмної інфраструктури та широкого спектра ІТ-обладнання провідних світових виробників – таких, як IBM, Sun Microsystems, Hewlett Packard, Dell, EMC, VMware та ін. Програма візиту також передбачала відвідування Центру знань – одного з найбільших учбових  центрів України та Європи з надання освітніх послуг у сфері ІКТ, Центру обробки даних та Ситуаційного центру управління мережами.
Ключовими питаннями зустрічі Прем’єр-міністра з представниками ІКТ-галузі стало законодавче врегулювання (легалізація) діяльності в сфері розробки програмного забезпечення, створення системи стимулів для розвитку ІТ-галузі, проблема підготовки конкурентоспроможних спеціалістів та інші необхідні кроки, які дозволять Україні найближчим часом посісти лідерські позиції на світовому ринку ІКТ, зміцнити засади інформаційного суспільства.
Як зазначили представники ІТ-копрорацій, в Україні практично готовий замкнений цикл – від моделювання масштабних інформаційних та телекомунікаційних систем в самій країні до обслуговування подібних систем за її межами. Вони запевнили, що сьогодні українські програмісти та інженери здатні розробити відповідну технологічну базу й впровадити у життя проекти електронного урядування й систем «єдиного вікна», не завертаючись по допомогу до іноземних спеціалістів.
За словами президента Інкому Олександра Кардакова, їхня корпорація має 30 філіалів в Україні, а також працює в Азербайджані, Казахстані та Білорусі. В Україні Інком побудував близько 80% дата-центрів та 25% сервісних комплексів. Багато уваги корпорація приділяє системам, які працюють в сфері освіти, наприклад, електронним бібліотекам, та в сфері телемедицини. За словами президента Інкому, сьогодні корпорація має розробки практично для всіх галузей промисловості. Проте головним активом керівництво вважає висококласних інженерів – щороку Інком інвестує в їхнє навчання та сертифікацію мільйонні суми.
Водночас програмісти назвали декілька проблем, які заважають випереджаючому розвитку галузі. Серед них – низький, у порівнянні зі світовим, рівень оплати праці українських програмістів та інженерів, високі податки, які роблять український програмний продукт неконкурентоспроможним за вартістю, відсутність централізованого та кваліфікованого органу управління ІТ-ринком, не достатній освітній рівень спеціалістів з ІКТ, яких доводиться навчати власним коштом, та деякі інші.
За словами голови Держінформнауки Володимира Семиножнека, ІКТ – не витратна матеріально, проте дуже інтелектуально ємна сфера. Україна має всі можливості для того, щоб увійти до п’ятірки кращих країн в області ІКТ. Але для того, щоб ця сфера стала дійсно пріоритетною, потрібна державна підтримка.
Близькі думки висловив і Прем’єр-міністр України Микола Азаров. «ІКТ – галузь, яка здатна підняти Україну та вивести її до числа передових держав. Сьогодні ми обговорили, що треба зробити для розвитку сучасних ІТ-технологій. Ясно, що потрібне законодавче врегулювання цілого ряду питань, необхідні стимули, щоб українські розробки були конкурентоспроможними й, безперечно, необхідна програма державної підтримки розвитку ІКТ-галузі». Розробити таку програму, яка має вирізнятися точно сформульованими завданнями, жорсткими термінами їх реалізації та чітко визначеними виконавцями Микола Азаров доручив голові Держінформнауки Володимиру Семиноженку.
Прем’єр-міністр також відзначив, що держава спільно з експертами та програмістами-практиками має сформувати нову систему підготовки спеціалістів у сфері сучасних технологій. Нагадаємо, що наразі за цими напрямками у нас навчається тільки 0,6% студентів. Микола Азаров наголосив, до вересня 2011 року в Україні буде створено спеціалізований вищий навчальний заклад на базі кафедр провідних академічних інститутів. «Це має бути справа ваших рук. Ви напрацьовуєте ідеї, а ми готові їх підтримати», - звернувся він до учасників зустрічі.Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: