Версія для друку 24 лютого 2011

Україна і Польща разом формуватимуть засади технологічного лідерства

Україна і Польща разом формуватимуть засади технологічного лідерства
24 лютого відбулася зустріч Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України Володимира Семиноженка та Голови партії Союзу демократичних лівих сил (СЛД) і Голови фракції СЛД у Сеймі Республіки Польща Гжегожом Наперальським.
На порядку денному були питання активізації науково-технологічного співробітництва України і Польщі та посилення кооперації у сфері освіти. Зокрема, йшлося про перспективи відкриття українсько-польського університету, можливість заснування спільних проектів у таких високотехнологічних галузях, як нано- та біотехнологій, кріомедицина та ін., а також розбудову інноваційної інфраструктури у наших країнах.
За словами пана Наперальського, високі технології та інновації є найбільш актуальною темою для співпраці Польщі і України. Він наголосив на тому, що у Сеймі Республіки Польща створена Комісія з інновацій та нових технологій, яка багато у чому аналогічна Комітету майбутнього, що діє у Фінляндії. Також він висловив сподівання, що подібна Комісія запрацює й у Верховній Раді України.
Як повідомив пан Наперальський, робота Комісії сконцентрована на трьох напрямках. Це – аудит правової бази розвитку високих технологій, підготовка нових законодавчих ініціатив і, головне, винесення питання високотехнологічного розвитку у площину політичних дебатів і суспільних дискусій. Тема інноваційного розвитку має увійти до політичної культури й суспільної свідомості – тільки у цьому випадку можна розраховувати на успіх, переконаний польський політик.
Що ж стосується законодавчих ініціатив, пан Наперальський особливо відзначив законопроект про технологічний кредит, який надаватиметься фірмам та підприємствам, що займаються інноваційною діяльністю. Основні переваги технологічного кредиту полягають у тому, що він є легко доступним, якщо фірма відповідає певним критеріям, гарантом погашення кредиту виступає держава, а відсоткові ставки зафіксовані на низькому рівні.
Володимир Семиноженко зазначив, що українському високотехнологічному бізнесу наразі не вистачає саме таких стимулів, як технологічний кредит у Польщі, й підкреслив необхідність створення в Україні Національної венчурної компанії. Сторони домовилися обмінятися досвідом щодо впровадження заходів, спрямованих на побудову інноваційної економіки.
«Єдиним виходом із економічної кризи наразі є опанування новітніх технологічних укладів. Це – дуже складне завдання, отже, вирішувати його маємо спільно», - сказав Володимир Семиноженко. Він також акцентував, що вперше за багато років розвиток науково-технічної на інноваційної сфери в Україні визначений як окремий напрямок Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Координує реформи у цьому напрямку Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації України – центральний орган виконавчої влади, який покликаний сконцентрувати всі ресурси, необхідні для інноваційного ривку, адже раніше вони були «розпорошені» між різними суб’єктами.
У свою чергу пан Наперальский відзначив, що для проведення інноваційних реформ потрібне сильне політичне лідерство, яке сьогодні є в Україні. Володимир Семиноженко підтримав його і додав: «Сконцентрувати політичну волю на таких реформах вимушує саме життя, адже конкурентні переваги у сучасному світі формують передова освіта і розвиток нових технологій. Якщо ми хочемо наздогнати лідерів, то маємо розвивати нашу співпрацю саме з цих напрямків».Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: