Версія для друку 22 лютого 2011

Конституційна асамблея: запитання без відповідей

Конституційна асамблея: запитання без відповідей
«Указ Президента України Віктора Януковича про науково-експертну групу зі створення Конституційної асамблеї викликає багато питань, - сказав виконавчий секретар« Українського форуму» Георгій Крючков.
- По-перше, абсолютно не ясно, які цілі ставляться перед Конституційною асамблеєю. Повноважень у Президента вже і так вище голови, система відносин між найвищими органами влади в основному відпрацьована. Тоді який практичний сенс вкладається в поняття політреформи? Друге. В Указі демонстративно підкреслюється ініціатива і роль екс-президента Кравчука. Такий варіант цілком можливий, хоча було би значно краще, якби цей процес очолив авторитетний учений-конституціоналіст. Третє. Звертає на себе увагу те, що в Указі абсолютно не згадується Верховна Рада України і Конституційний суд України».
На думку Георгія Крючкова, існує питання й щодо того, чи збирається президент у принципі дотримуватися встановленого чинною конституцією порядку внесення змін до Основного Закону країни. Також, за словами експерта, непокоять розмови про винесення конституції на референдум. «Якщо ініціатори цього процесу мають намір діяти у відповідності з Основним Законом, то зміни, які передбачається внести до 1, 3 і 13 розділів конституції, дійсно повинні бути винесені на референдум. Це нормально. Якщо ж на референдум планується винести проект конституції, який не прийме парламент, то це дуже небезпечно, - сказав Георгій Крючков.
Він також зазначив: «Врешті-решт, невідомо, які в Конституційної асамблеї повноваження, який статус. Чи буде це допоміжний консультативний орган при президенті, що допускається конституцією, або ж вона буде наділена ширшими повноваженнями, як це передбачалося Указом Ющенка щодо Конституційної ради?»
«Загалом, дуже багато невизначеностей, і оцінити заплановану реформу складно. Важко позбутися думки, що затія з переглядом конституції має на меті відволікти увагу суспільства від важкої ситуації в країні, від зростаючого незадоволення населення цією владою і переключити увагу на конституційні проблеми, щоб на цьому якось утримати стабільність в країні», - підсумував експерт.


Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: