Версія для друку 28 лютого 2011

Національний проект «Відкритий світ» - це інноваційні підходи до навчання, - Володимир Семиноженко

Національний проект «Відкритий світ» - це інноваційні підходи до навчання, - Володимир Семиноженко
28 лютого відбулася публічна презентація Національного проекту «Відкритий світ»: один учень – один комп’ютер – комунікаційна реформа в освіті. Старт проекту». Проект передбачає створення єдиної національної освітньої мережі, стандартизацію та уніфікацію централізованої системи навчання, впровадження ІКТ в систему управління освітніми процесами на базі високошвидкісних телекомунікаційних технологій четвертого покоління.
До обговорення проекту були запрошені Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, Голова Державного агентства з науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко, керівник національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус, народний депутат України, представник Президента у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко, інші політики, експерти, науковці, представники посольств і журналісти.

«Широке обговорення національних проектів – наш базовий принцип. Заходи такого формату мають забезпечити публічність і прозорість їх підготовки та реалізації», - сказав Владислав Каськів. Він підкреслив, що проект «Відкритий світ» дає старт комунікаційній реформі в освіті. Він не тільки забезпечить рівний доступ до інформації всіх учнів, незалежно від їхніх матеріальних статків та місця проживання, але й суттєво підніме комп’ютерну грамотність у суспільстві в цілому. Так, за підсумками реалізації подібного проекту в Португалії, комп’ютерна грамотність зросла на 30%. Серед можливостей, які надає проект «Відкритий світ» - проведення мультимедійних уроків, забезпечення школярів та вчителів електронними підручниками та іншими освітніми матеріалами, інтерактивне спілкування всіх суб’єктів навчального процесу, відкрита інформація для батьків учнів про учбові програми, нові курси та успіхи їхніх дітей.
За словами Владислава Каськіва, проект реалізовуватиметься на засадах державно-приватного партнерства та здійснюватиметься за підсумками конкурсу на розробку техніко-економічного обґрунтування, у тому числі – проведення науково-дослідних робіт. Проект «Відкритий світ» є найбільш складним серед всіх нацпроектів як з технічної точки зору, так і з огляду на менеджмент – передбачається створення 4G-мережі, унікального електронного пристрою (на кшталт нетбуку), та освітньої хмари. Крім того, важливим завданням є перепідготовка вчителів.
«Освіта – це основа інформаційного суспільства, яке ми маємо розбудувати в Україні», - сказав Володимир Семиноженко. Він підкреслив, що проект «Відкритий світ» - «це не тільки багато комп’ютерів, це не тільки можливість доступу до інформації, це не тільки хороший трафік. Це, перш за все, велика освітня реформа». Він додав, що реалізація проекту відкриє шлях до впровадження нових, інноваційних, підходів у навчанні. Зокрема, в школах з’являться нові предмети – наприклад, інформаційно-комунікаційні технології замість інформатики.
Володимир Семиноженко також запевнив учасників презентації, що Держінформнауки братиме активну участь у реалізації проекту, адже українські програмісти та інженери здатні розробити конкурентоспроможний програмний продукт і знайти сучасні технічні рішення. «Іншого виходу, ніж зробити цей проект успішним, у нас немає», - підсумував він.

Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: