Версія для друку 1 березня 2011

Володимир Семиноженко: Державна підтримка високотехнологічного бізнесу – це ази стабільності будь-якої влади.

Володимир Семиноженко: Державна підтримка високотехнологічного бізнесу – це ази стабільності будь-якої влади.
1 березня голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України Володимир Семиноженко взяв участь у круглому столі «Перспективи розвитку ІТ-індустрії України».
«ІТ-галузь в Україні наразі є «безпритульною» як у хорошому, так й у поганому сенсі цього слова, - сказав він. – У хорошому сенсі – тому що вона не є зарегульованою. У поганому – тому що розвивається поза будь-якої державною політикою». Між тим, за словами Володимира Семиноженка, ІТ-сфера є однією зі складових передового, шостого, технологічного укладу, отже, її підтримка державою має стати пріоритетом – особливо з огляду на завдання виведення країни із кризи.
Голова Держінформнауки підкреслив, що сьогодні керівництво України приходить до розуміння того, що високотехнологічні галузі потребують цілеспрямованого державного стимулювання, адже 60% вітчизняного ІТ-ринку знаходиться в тіні, а 9 з 10 українських програмістів працюють за принципом аутсорсінгу, тобто – на економіку інших країн.
Найбільш ефективними заходами, на його думку, є податкові стимули, зокрема – податкові канікули для високотехнологічного бізнесу, зменшення соціальних нарахувань. Подібні заходи необхідно передбачити при внесенні змін до Податкового кодексу. Не менш важливим завданням , за словами Володимира Семиноженка, є і розбудова інноваційної інфраструктури. Йдеться, насамперед, про створення Національної венчурної компанії, Фонду підтримки малого інноваційного бізнесу, відновлення спеціального режиму роботи технологічних та наукових парків.
Крім того, необхідним є також підвищення якості освіти у сфері ІКТ. Як зазначив Володимир Семиноженко, сьогодні тільки 10% випускників, які отримали подібну спеціалізовану освіту є конкурентоздатними й можуть зразу же після закінчення вузу приступати до роботи. Решта має перенавчатися. Сьогодні, коли існує величезний ринковий попит на висококласних ІТ-спеціалістів, українська вища освіта не здатна надати адекватної пропозиції.
Нарешті, держава має відігравати активну роль у залученні вітчизняних компаній до виконання державних замовлень у сфері ІКТ. «В Україні склалася парадоксальна ситуація. Наші програмісти виконують замовлення, які надходять із-за кордону, а коли виникає «внутрішня» потреба у створенні власного інформаційного продукту, він, як правило, замовляється іноземним компаніям», - підкреслив Володимир Семиноженко.
«В усьому світі інноваційний бізнес стає на ноги за активної державної підтримки – виключно ринкові механізми тут не спрацьовують. Більш того, державне лобіювання високотехнологічного бізнесу – це ази стабільності будь-якої влади, адже саме ці перспективні сфери зрештою надають поштовху до розвитку всієї економіки», - підсумував він.


Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: