Версія для друку 11 березня 2011

Елла Лібанова: «Серйозні, системні реформи неможливі без підтримки суспільства»

Елла Лібанова: «Серйозні, системні реформи неможливі без підтримки суспільства»
Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елла Лібанова в ефірі Радіо Свобода заявила, що Україна йде "поки класичним типовим латиноамериканським шляхом. Всі 20 років. Шляхом бідної країни, де є дуже багаті люди ... Подивимося, у кого що вийде. У популістів не вийде точно, тому що це не той шлях, яким можна провести реформи. А уряд, якщо він буде належним чином дбати про соціальні проблеми, то може вийти. Я не кажу, що вийде, але може вийти. Там хоча б надія є ".
Лібанова переконана, "що і влада, і опозиція розуміють, що ми дуже близькі до краю. Може, це змусить схаменутися. От коли будуть представники найвагоміших партій і між собою домовляться, що ми ось ці речі будемо робити, а у всіх інших питаннях будемо дискутувати, тоді може сформуватися підтримка населення. Без цього не можна нічого добитися, коли кожна опозиція доводить тільки те, що кожна влада є поганою".

"Серйозні, системні реформи неможливі без підтримки суспільства, або, принаймні, без розуміння суспільством необхідності цих реформ. Повинен бути запит. І суспільство зрозуміє, що краще затягнути пояси на якийсь час і домогтися чогось" , - говорить демограф.
На її переконання, "поки ми не змінимо психології в суспільстві, ми не зможемо провести жодних реформ, як би цього не хотіли".
"Треба розмовляти з людьми, треба пояснювати, що треба робити, що залежить від кожної людини. Сьогодні мене найбільше турбує те, що переважна більшість людей вважає, що особисто від них нічого не залежить. Те, що від них мало що залежить в суспільному житті, я готова погодитися, але від них багато що залежить в їх власного життя. І ми можемо активізувати ці установки, адже кожна людина хоче, щоб їй жилося добре, щоб її дітям жилося добре. Тому, я думаю, при умови активізації поведінки в цих напрямках і за умови адекватної роз'яснювальної роботи, можна багато досягти ", - заявила Лібанова.Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: