Версія для друку 18 березня 2011

Володимир Семиноженко: Електронний підпис унеможливить зволікання, вимагання, відмовки і виверти з боку чиновників

Володимир Семиноженко: Електронний підпис унеможливить зволікання, вимагання, відмовки і виверти з боку чиновників
«Це зовсім інший рівень комунікації з владою. Повна прозорість і оперативність», - так Глава Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації Володимир Семиноженко прокоментував цілі інформатизації й навів декілька прикладів.
«Прийняття податкової звітності, реєстраційні процедури в електронному режимі набувають іншого формату. Якщо звіт надійшов, то він реєструється автоматично. Він уже прийнятий, тому що підписаний електронним підписом. Значить, всі ці зволікання, вимагання, відмовки і виверти з боку чиновників не взяти документи вже не пройдуть», - сказав Володимир Семиноженко.
Ще один приклад - електронна система оплати комунальних послуг. «У Харкові створена система електронних комунальних платежів, коли кожен отримує розкладку, за що він заплатив, і може платити в різному порядку за кожну послугу. Три тисячі людей у різних ланцюгах, завдяки впровадженню цієї системи, виявилися непотрібними, й відразу підвищилася ефективність платежів. Досвід Харкова і Києва має стати системою по всій країні», - розповів він.
«Все це - наповнення реального рішення, яке не було досягнуто протягом останніх 15 років, коли вперше почала обговорюватися інформатизація країни», - зазначив Глава Держінформнауки.
Він також повідомив, що гроші, виділені на створення «електронного уряду», дуже швидко окупляться: «Електронний уряд» - це не тільки органи центральної влади та чиновники, але ще й бізнес, який зацікавлений вкладатися, щоб у нього було своє «вікно» для спілкування. Тому це не виключно бюджетний проект. Адміністрування багатьох інформаційних послуг - досить вигідна процедура. Люди підуть на те, щоб 50 раз не приходити заради закриття підприємства до податкової, а заплатити за послугу адміністратору і не мати головного болю. Зараз ми розглядаємо різні варіанти, як зацікавленість суспільства злити воєдино з обов'язками держави».

Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: