Версія для друку 18 березня 2011

Георгій Крючков: Задекларовані новою владою реформи поки що не представлені у вигляді системи

Георгій Крючков: Задекларовані новою владою реформи поки що не представлені у вигляді системи
«Пріоритетним завданням економічної політики на найближчі, принаймні, 10 років є модернізація економіки. Тільки у разі її успішності України може стати повноправним суб'єктом нової хвилі технологічного прориву в розвиненому світі, яка очікується в період 2010-2020 років, - вважає виконавчий секретар «Українського форуму», екс-голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Георгій Крючков.
- Необхідною умовою цього є відмова від політики наздоганяючого розвитку, виведення вітчизняної економіки на траєкторію стійкого зростання, на те, що вчені називають «довгою хвилею економічного росту». А це можливо лише на основі концентрації наявних ресурсів на проривних напрямах формування нового технологічного укладу, багаторазового підвищення інноваційної та інвестиційної активності, раціонального використання трудових ресурсів, радикального поліпшення якості державного регулювання».
Між тим, відзначає Георгій Крючков, час може бути втрачений, адже питання про те, чи є у нинішнього уряду бачення перспектив і продумана стратегія соціально-економічного розвитку, як і раніше залишається відкритим. «Ситуація ускладнюється хронічною нестабільністю в суспільстві, у верхніх ешелонах влади. Після 1991 року в Україні близько 20 разів змінювалися уряди, багато з яких не встигали навіть представити програму своєї діяльності, не кажучи вже про її виконання. Задекларовані новою владою реформи не представлені у вигляді системи, їхня філософія, цілі, які повинні бути досягнуті в результаті здійснення, народу не роз'яснені», - сказав він. Реформи мають бути спрямовані на вирішення докорінних проблем - оновлення виробничого потенціалу, значною мірою зношеного до небезпечної межі, цілеспрямованої зміни структури вітчизняної економіки, забезпечення технологічного прориву, впевнений політик. Тільки в цьому випадку вони матимуть позитивний ефект для суспільства і країни.Джерело:0
Повернутися до архіву
Новий комментар
Вам необхідно зареєструватись або авторизуватись для того щоб залишати коментарі
Розробка та пiдтримка сайту: